Home   2016   Листопад

Monthly Archives: Листопад 2016

Умови організації мовленнєвої діяльності в дошкільному навчанні за сучасними підходами

Умови організації мовленнєвої діяльності в дошкільному навчанні за сучасними підходами посідають центральне місце в загальній системі роботи з розвитку мовлення в дошкільному освітньому закладі. Навчання зв’язному мовленню одночасно є і метою, і засобом практичного опанування мовою. Воно має надзвичайне значення для розвитку інтелекту та самосвідомості дитини, позитивно впливає на формування її важливих особистісних якостей таких, як комунікабельність, доброзичливість, ініціативність, креативність, компетентність. За допомогою добре
Learn more »


Візит патрульної поліції до малечі

22.11.2016р. до ДНЗ №32 Теремок Черкаської міської ради завітали працівники Управління патрульної поліції в м. Черкаси. Були проведені профілактичні бесіди з попередження дорожньо-транспортних пригод та звичайно “тест-драйв” патрульного автомобіля малечею.  


«Мова моя Українська» (інтерактивне заняття старша група)

Мета: розширити знання дітей про багатство та красу української мови; вправляти у дифференціації на слух звуків у словах чистомовки; закріплювати знання дітей про голосні та приголосні звуки; продовжувати вчити складати прості речення; розвивати фонематичний слух дітей, мислення, мовлення; виховувати любов до рідної мови. Матеріал: предметні картинки, фішки для позначення голосних та приголосних звуків, олівці. Хід заняття Вихователь: Наше заняття сьогодні присвячене дню української писемності
Learn more »


Допомога пернатим. Годівнички для птахів

Уже другий рік поспіль у Черкасах відбудеться конкурс годівничок. Свої роботи покажуть діти та юнацтво. Для участі молодь виготовлятиме годівниці для птахів, що залишилися зимувати у нашому місті. За вимогами, для «їдалень» пернатих учасники можуть використати тільки міцні і вологостійкі матеріали. Виріб має бути естетично привабливий. Змагання відбудеться, щоб виховати у дітей та молоді дбайливе ставлення до довкілля, залучити до природоохоронної діяльності та розширити
Learn more »


РОЗВИВАЛЬНЕ ПРЕДМЕТНО-ІГРОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ (Європейський досвід та новітні підходи)

Як відомо, незаповнене і безбарвне предметно-ігрове середовище справляє на дітей негативний вплив, гальмує розвиток особистості. Перенасичене предметне середовище так само погано впливає на психіку малят. І тільки періодично поновлюване, варіативне, оптимально організоване предметно-ігрове середовище має розвивальний вплив, спонукає дитину до активної пізнавальної діяльності, позитивно впливає на її емоційну сферу, мобілізує процеси мислення. У всіх гуманістичних теоріях та практиках дошкільного виховання минулих часів, як і
Learn more »


Теоретичний семінар «Умови організації мовленнєвої діяльності в дошкільному навчальному закладі за сучасними підходами» ( жовтень, 2016 року)

Мова – невичерпне багатство, яким природа обдарувала людину, його можна примножити, а можна й непомітно розгубити. Тож перед нами завжди стоїть завдання: прищепити дитині любов до слова, навчити її чітко, красиво і влучно висловлюватися, обстоювати власну думку. Тобто, першочерговим завданням розвитку мовлення дітей на етапі дошкільного дитинства є виховання мовної особистості, такої, яку характеризує достатній рівень мовленнєво-комунікативної компетентності, яка вільно і творчо застосовує мову
Learn more »


«Розвиток мовлення дітей раннього віку»

Сучасні програми розвитку дитини дошкільного віку в реалізації завдань мовленнєвого розвитку наймолодших визначає як одне з найголовніших – навчити малюка слухати, чути й розрізняти: інтонацію голосу дорослого (веселу, лагідну, сувору); звуки природи (шум вітру, гавкання собаки,й щебетання пташок тощо); гру на музичних інструментах (піаніно, сопілка); наголос у словах; слова, що різняться одним звуком (чашка – кашка, мишка – мушка, тощо); Крім завдань на розвиток слухової
Learn more »


«Нестандартні прийоми розвитку мовлення»

Мова – невичерпне багатство, яким природа обдарувала людину. Його можна примножити, а можна й непомітно розгубити. Тож перед вихователями і вчителями завжди стоїть завдання : прищепити дитині любов до слова, навчити її чітко, красиво і влучно висловлюватися, обстоювати власну думку.     Пропонуємо вправи та ігри, які сприятимуть збагаченню та урізноманітненню мовлення дитини і будуть до вподоби маленьким вихованцям.   Пропоновані вправи сприяють розвитку мовлення, координації
Learn more »


«Роль батьків у розвитку мовлення дітей»

Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова. Панас Мирний   Мовлення є основним засобом спілкування. Думаю, не потрібно нікому довго пояснювати, який важливий для людини дар слова. С. Аксаков писав: « Слово є перша ознака свідомого, розумного життя. Слово є відтворення усередині себе світу». Відтворення це йде все життя, але особливо інтенсивно – у перші роки життя. І дуже важливо допомогти
Learn more »


« Виразне мовлення вихователя – шлях до збагачення мовлення дітей»

     « Мова найкраще служить людині тоді, коли той,  хто  користується нею, найповніше володіє її скарбами. А для цього треба вивчити будову мови, словник, норми вимови, треба виховувати любов до мови, до рідного слова».      Мова вихователя є взірцем для дітей, тому він не має права говорити недбало, невиразно. Кожне вимовлене вихователем слово дошкільники сприймають як зразок для наслідування, негайноповторюють, використовують у активному мовленні.
Learn more »