Home   Групи   “Іграшки у лікаря” група №6 вихователь Сільченко І.М.

“Іграшки у лікаря” група №6 вихователь Сільченко І.М.

Сюжетно-рольова гра

 Організація сюжетно-рольової гри у садку сприяє створенню в дитячому колективі щирої, доброзичливої атмосфери співпраці та взаєморозуміння. Діти граються разом — а отже, й розподіляють обов’язки, приймають спільні рішення, обстоюють свою думку, здобувають свій перший досвід співіснування у суспільстві.

Уже переходячи від раннього віку до дошкільного, малюк починає сприймати дорослих як носіїв різних соціальних ролей — тата, мами, лікаря, пожежника, вихователя. Малим дуже хочеться бути дорослими, чинити, як вони. І тільки один-єдиний вид діяльності допомагає усунути суперечність між бажаним та можливим. Це — сюжетно-рольова гра.

У грі формуються моральні якості дітей, вони вчаться порівнювати, відрізняти добре від поганого, спираючись на приклад близьких людей, намагаються бути турботливими, відповідальними і дисциплінованими.

Багаторазово повторюючи дії з предметами або іграшками, малюк стає спритнішим, винахідливішим, вмілішим, упевненим у своїх силах. Він учиться спочатку організовувати власну індивідуальну гру, а згодом — гру з ровесниками.

Ігри, які моделюють відносини дорослих і вимагають взаємодії кількох партнерів, є основним засобом соціалізації дошкільнят. Природне бажання бачити себе дорослими, бути схожими на них спонукає дітей шукати сюжети своїх ігор у різноманітній діяльності дорослих. Пізнаючи довкілля, спостерігаючи працю, спілкування, життя дорослих, їхні стосунки, діти обов’язково відтворюють це в іграх з однолітками, а це дає їм можливість приміряти на себе безліч соціальних ролей (батька, матері, продавця, виховательки тощо).

 Іграшки у лікаря

Мета:

  • Вчити дітей догляду за хворими та користуватися медичними інструментами;
  • Виховувати у дітей уважність, чуйність;
  • Розширити словниковий запас: ввести поняття «лікарня», «хворий», «ліки», «теипература», «лікування».

 

Обладнання: ляльки, медичні інструменти: термометр, шприц, таблетки, ложечка, баночки з ліками, фонендоскоп, косинка та халат для лікаря.

3 1 2Хід гри:

Вхователь пропонує пограти, вибираються Лікар і Медсестра, інші діти беруть у руки іграшкових звіряток і ляльок, приходять в поліклініку на прийом. Звертаються до лікарів пацієнти з різними захворюваннями : у ведмедика болять зуби, таму що він їв багато солодкого, лялька Маша прищикнула дверима пальчик і т. д. Уточнюємо дії: Лікар оглядає хворого, призначає йому лікування, а Медсестра виконує його вказівки, за допомогою вихователя. Потрапляючи на прийом, іграшки розповідають, чому вони потрапили до лікаря, вихователь обговорює з дітьми, чи можна було уникнути цього, каже, що треба з більшою турботою ставитися до свого здоров’я. В ході гри діти спостерігають за тим, як лікар лікує хворих – робить перев’язки, вимірює температуру. Вихователь оцінює, діти спілкуються між собою, нагадує про те, щоб іграшки які одужали не забували надану допомогу.

Інколи цю гру діти називають грою в «Лікаря». Це чудова гра для того, щоб навчитися поводитися в різних ситуаціях і поповнювати дитячий кругозір. Існують готові набори для гри в «Лікаря», які продаються в магазині, але краще ще використовувати які-небудь звичайні предмети для гри. Тоді ми змусимо працювати дитячу фантазію та уяву.

 

 

Comments are closed.